Biofiltr Profi - Kolomaki s.r.o.
Zavoláme vám

Zavoláme vám


  Biofiltr Profi

  Biofiltr Profi je určen k dokonalé filtraci a vyčištění dešťové vody. Zajišťuje jak mechanické, tak i biologické čištění.

  23 900 Kč (bez DPH)

  Popis výrobku

  Z okapu teče dešťová voda do hlavní komory biofiltru Profi, kde se mechanické nečistoty zachytí na plovoucím uhlí a těžké nečistoty se usadí v dolní části (u dna). Přečištěná voda v důsledku podtlaku odteče samospádem z komory biofiltru do nádrže Kolomaki.

  Pro ještě dokonalejší čištění vody v Kolomaki nádržích používáme kalové čerpadlo, které je součástí sady Biofitru Profi. Pomocí čerpadla, umístěného na dně nádrže, se znečištěná voda dostává zpátky do biofiltru a rozbije se o drážkový rozprašovač v horní části filtru, zajišťující okysličení vody. Voda dále protéká přes dřevěnou náplň (štěpka), která zachycuje nečistoty. Dřevěná náplň horní komory biofiltru slouží jako nosič biofilmu. Přírodní bakterie konzumují organické nečistoty a usazeniny a okysličují nežádoucí látky. Část vody projde drceným vápencem, upravujícím její pH. Přes uhlí, sloužící jako nosič biofilmu a přírodní filtr, se voda vrací zpátky do hlavní komory a znovu nateče do dešťové nádrže.

  Upravená okysličená voda obsahující přírodní bakterie, následně čistí vnitřní povrch dešťové nádrže. Voda je bez zápachu a s minimálním obsahem organických a mechanických nečistot. Dochází i k pročištění filtračních elementů čerpadel, což má vliv na jejich životnost a výkonnost.

  Součástí biofiltru je uzamykatelný poklop.

  Technické charakteristiky

  Rozměr (D*Š*V) 990 x 990 x 1821
  Průtok běžný, l/h 3000
  Průtok přívalový, l/hod 6000
  Čerpadlo Gardena 8800
  Výkon, W 250
  Uhlí ano
  Drcené dřevo ano
  Vápenec ano
  Poklop kompozit ano

  Ke stažení:

  Biofiltr – rozměry

   

  Požádat o informace o produktu Biofiltr Kolomaki Rain 200 (Planus)